Integrál Flow Élmény – Egy nyitott csoportnap Bencével
Az Integrál Flow Élmény egy olyan gyógyító és felszabadító tér, amely a finom kapcsolódás, az önkifejező mozgások és az állítás modalitását alkalmazza transzperszonális és integrál megközelítésben.
A folyamat során nonverbális szakaszok (mozgás, érzékelés, kapcsolódás, önkifejezés) váltakoznak a verbális szakaszokkal (ventiláció, megosztás, integráció), és biztosítanak a résztvevők számára két agyféltekés, integrált átdolgozódást.
Az integrál flow csoportban a fókusz az emberi megnyíláson van, a fixációk oldásán, a spontán és hiteles jelenlét elérésén, a tapintatos minőségi kapcsolódáson.
A csoport a hétköznapi ember problémafeldolgozására és humanisztikus (önmegvalósítás, hitelesség, itt és most) és transzperszonális irányú (spirituális jelenlét, képességek, ébredés) személyiségfejlesztésére fókuszál.
A flow egyrészt jelenti a Csíkszentmihályi Mihály által leírt egyéni csúcsélményt, amikor is a személy kilazul az elkülönült én-érzés “normál”, hétköznapi állapotából, ahol önkéntelenül, de szinte folyamatos a belső gondolkodás állapotában van (ken wilberi 5-ös szint – “w5”, a modern-racionális szelf). Innét jutunk a jelenlét, az itt és most létélményeibe, valamint körülöttünk történő eseményekkel való egység (wilberi 6-os szint) állapotába.
A flow élményt azonban tovább visszük és a következő mélységét nyitjuk meg, amely az “állításos” világra nyit rá. Az egységélményben gyakran kiderül, hogy az egység nem öncélű és “privát” élmény, hanem egy tágabb tudati tér, a mezőbe való bekapcsolódás kapuja.
Ez a kollektív tudati vagy lelki mező mozgat minket.
Ennek átélése és felismerése átkeretezi az identitás érzésünket (“ki vagyok én”) és spirituálisan kifinomítja, éberré teszi a többi emberrel való kapcsolódás élményét, és képességét.
Ennek átélése és felismerése átkeretezi az identitás érzésünket (“ki vagyok én”) és spirituálisan kifinomítja, éberré teszi a többi emberrel való kapcsolódás élményét, és képességét.
Többé nem egymás melletti elkülönült ének privát csúcsélménye a flow, hanem egy mindenkit összekötő mező kifejeződésének, melynek “szócsöve” az egyes ember (wilberi 7-es szint). A kulcsszavak itt: az áramlás, önszerveződés, misztikus összeköttetettségben való lét, szinkronicitások és olykor telepatikus élmények. Ez a transzperszonalitás első fontos állomása.
Az Integrál Flow Csoportokban a cél a wilberi 6-os és 7-es szintek megnyitása, mert tipikusan ez az, ahol a legjobban érzik magukat a tudatos, önfejlesztő, egészséges emberek, akik szeretnék a világi önérvényesítésen túl egy mélyebb, tágabb és önazonosabb életet élni. Számukra gyakran “erre van az előre”.
A tudat nyitásakor ugyanakkor általában nem csak az “előre” szintek nyílnak, hanem a “vissza” is, azaz pszichodinamikus gyermekkori, sőt akár egészen kora anya-gyerek kapcsolati, vagy akár születés utáni és körüli élmények is meg tudnak jelenni (wilberi 1-2-3 szintek).
Az integrál csoport lényege, hogy a teljes spektrum ismert és megengedett a csoporttérben, így minden állapot és folyamat elfogadásra kerül.
A spirituális állapotok miatt nem kell megtagadni, kiküszöbölni, vagy elkerülni (spiritual bypassing) a kicsi gyermeki állapotainkat és viszont: nem kell a spirituális élményt máshova “a templomba, az ashramba”, stb. űzni a pszichoterápiás csoportról.
Az ember belül egy, és az integrál csoportozás egy teljes spektrumú élmény és átdolgozás teret kínál fel, ahol egyszerre növünk, fejlődünk, ünnepelünk, sírunk, lazítunk, töltődünk és dolgozunk.
Az Integrál Flow Élmény csoport által kínált elemek
- humanisztikus és transzperszonális légkör
- integrál szemléleti keret és csoporttér
- a hétköznapi sémákból való kiszabadulás
- önazonosság, spontaneitás, jóllét
- különféle pszichotrápiás technikák kreatív felhasználása
- egyéni, csoportos és páros gyakorlatok
- valódi összetalálkozások (encounter)
- meditatív jelenlét, tudati tisztaság és kifinomultság
- biztonságos megtartó tér
- árnyékmunka
- rejtett elakadások feltárása, minták átdolgozása
- visszajelzés kapás magunkra a többiektől
Technikai elemek az Integrál Flow Élmény csoporton
- Verbális és nonverbális folyamatok
- Non-verbális: szavakon túli találkozások és önkifejezés, mozgás, közös érintés, zene, érzelmek, kontakt, adott esetben érintés, önkifejezés, tudati kapcsolódás és érzékelés, állítás, énhatárokkal való munka
- Verbális: ventiláció, átbeszélés, megosztás, tiszta kommunikációs fogások, gestalt-, pszichodramatista- és állításos elemek, hipno nlps bandleri- és ericcsoni elemek a “kiafacilitálás” és pszichés felszabadulás érdekében, visszajelzések adása egymásnak, igény esetén kapcsolattisztázás
- Csoportos gyakorlatok és játék
- Olykor rövid vagy teljes pszichodrámás megmunkálások
Ennek a csoportos flow élménynek a megtapasztalására van lehetőséged Bence nyitott csoportnapján, február 17-én.
Helyszín: MagNet Közösségi Ház (Budapest, VI. kerület, Andrássy út 98.) - Hamvas terem
Időpont: 2018. február 17. 10.00-17.00 I Regisztráció: 9.30 - 10.00
Belépő: 12.000,- Ft
További kérdés esetén keresd Faluközi Évát (eva.falukozi@gmail.com)!